Predstavnici Univerziteta PIM, učestvovali su na konferenciji pod nazivom HubIT MakerLab, u Berlinu

Predstavnici Univerziteta Pim, doc. dr Dejan Kojić, doc. dr Saša Salapura i prof. dr Predrag Raosavljević, učestvovali su na konferenciji pod nazivom HubIT MakerLab, na Tehničkom Univerzitetu, u Berlinu.

Cilj konferencije je primjena inovacija iz oblasti informacionih tehnologija u stvaranju rješenja koja su usklađena sa društvenim potrebama.

Naš vrijedni tim, doc. dr Saša Salapura, dekan Fakultela računarskih nauka i prof. dr Predrag Raosavljević, profesor na Pravnom fakultetu radili su projekat pod nazivom “Protect my Buba“, koji je privukao veliku pažnju.

Projekat je imao za cilj pomoć vlasnicima ljubimaca u izbjegavanju javnih mjesta sa prevelikom bukom, usljed upotrebe petardi i drugih pirotehničkih sredstava.
Ponosni smo na tim Univerziteta PIM!