KONKURS ZA PRIJAVU ZA TAKMIČENJE U PISANJU “DENIS DE ROUGEMONT”

Poziv studentima za prijavu za takmičenje organizacije Blue Europe za 2024/2025.

Poštovani studenti,

organizacija Blue Europe vas poziva da učestvujete u takmičenju „Denis de Rougemont“ u pisanju tekstova iz različitih oblati.

Blue Europe je neprofitni, privatno finansirani, nezavisni think tank sa sjedištem u Luksemburgu, Francuskoj i Poljskoj. Njihova misija je podsticanje razmjene između Zapadne, Centralne i Istočne Evrope, naročito u oblastima ekonomskog razvoja i javne politike. S tim ciljem, organizuju godišnji konkurs za pisanje tekstova, koji predstavlja priliku za student da unaprijede svoj profil i doprinesu važnim raspravama koje oblikuju budućnost Evrope.

Takmičenje je otvoreno za sve trenutno upisane studente, kao i za diplomce akademske godine 2024. Možete prijaviti originalne članke na širok spektar tema, uključujući: ekonomiju i trgovinu, industriju i biznis, književnost i kulturne studije, političke nauke i upravljanje, međunarodne odnose, sociologiju, pravo i ljudska prava, ekološke studije i klimatsku politiku, inovacije i tehnologiju, energetiku i održivost, obrazovanje i istraživačku saradnju, migracije i demografske studije, javnu politiku i administraciju, regionalni razvoj i urbanističko planiranje, studije bezbjednosti i geopolitiku. Svaka prijava treba da bude fokusirana (barem djelimično) na Centralnu i Istočnu Evropu, u skladu sa misijom Blue Europe.

Obezbijeđene su dvije nagrade od €1000 i €500 za prvo i drugo mjesto. Svi učesnici će takođe dobiti potpisan sertifikat sa ocjenom njihovog rada, kao i priliku da budu objavljeni na Blue Europe platformi. Ovo je izuzetna prilika da pokažete svoje znanje širokoj publici i steknete priznanje za svoj rad.

Prijave (apstrakti) se primaju od 1. septembra 2024. do 31. januara 2025. godine.

Završni radovi moraju se poslati najkasnije do 31. maja 2025. godine. Organizatori zadržavaju pravo da produže rokove po potrebi.

Za učešće je potrebno dostaviti dokaz o upisu na akreditovani univerzitet ili nedavnoj diplomi i predati kompletan rad ili apstrakt na jednu od gore navedenih tema.

Detalji su dostupni na njihovom sajtu [website].

Za sva pitanja možete ih kontaktirati putem e-maila: contest24@blue-europe.eu

Odgovaraju na engleskom, poljskom i francuskom jeziku, a po potrebi i na njemačkom, španskom i italijanskom.