PROJEKAT „PROFESIONALNA ORIJENTACIJA“ GIMNAZIJA VELIKA KLADUŠA

Univerzitet za poslovni inženjering i menadžment iz Banja Luke nastavlja sa svojim pozitivnim pričama!!!

Predstavnik Univerziteta, prof. dr Esad Čović, je svojom posjetom Gimnaziji u Velikoj Kladuši, dana 26.04.2019. godine, nastavio realizaciju projekta pod nazivom „Profesionalne orijentacija“.

Cilj projekta je da se učenicima četvrtih razreda srednje škole pomogne kod donošenja jedne od najvažnijih životnih odluka svakog pojedinca, a to je izbor njegovog budućeg zanimanja i životnog poziva.

Primarni zadatak projekta je da se učenici što bolje upoznaju sa trenutnim trendovima na tržištu rada i saznaju koja su to, danas, najtraženija zanimanja.

Utisak naših profesora je da su u tome uspjeli, i da su uspjeli predstaviti aktuelne trenodve na tržištu rada učenicima Gimnazije iz Velike Kladuše.

Ovom prilikom se zahvaljujemo Upravi Gimnazije i njenim učenicima koji su podržali i učestvovali u realizaciji ovog projekta.

PR služba Univerziteta