POZIV STUDENTIMA ZA PRIJAVU ZA POZICIJU OPERATERA ZA SPROVOĐENJE „PILOT PROJEKATA – ZA LOKALNE IZBORE 2024. GODINE“

Centralna izborna komisija BiH raspisuje oglas za izbor operatera za sprovođenje „Pilot projekata – za Lokalne izbore 2024. godine“

Visina naknade za rad operatera iznosiće od 300,00 KM do 400,00 KM a u pitanju je angažman do tri dana, uključujući dan izbora i obaveznu obuku.

Centralna izborna komisija BiH posebno poziva na studente viših i visokih školskih ustanova da se prijave i steknu nova iskustva o upotrebi novih tehnologija u izbornom procesu.

Poziv je otvoren za naredne gradove i opštine:

Stari Grad Sarajevo, Trebinje, Goražde, Srebrenica, Zvornik, Bijeljina, Domaljevac – Šamac, Gradiška, Sanski Most, Doboj, Tešanj, Brčko distrikt BiH, Novi Grad, Prijedor, Tuzla, Vogošća, Stolac, Grad Mostar, Zenica, Centar Sarajevo, Banja Luka, Istočno Novo Sarajevo, Vlasenica, Visoko.

USLOVI KOJE KANDIDATI MORAJU ISPUNJAVATI

Opšti uslovi:

1. Za operatera ne može biti imenovano lice (član 2.3.IZ BiH) :

1. koje se ne može kandidovati u smislu odredbi članova 1.6, 1.7 i 1.7a Izbornog zakona;

2. koje je član najvišeg izvršno-političkog organa političke stranke ili koalicije (predsjednik, potpredsjednik, generalni sekretar ili član izvršnog odbora ili glavnog odbora);

3. koje je nosilac izabranog mandata ili je član izvršnog organa vlasti, osim u slučajevima predviđenim članom 2.12 stav (4) Izbornog zakona;

4. koje je kandidat za izbore za bilo koji nivo vlasti; i

5. kojem je izrečena kazna za radnju koja predstavlja težu povredu izbornih zakona ili propisa za koju je lično odgovorno, u posljednje četiri godine, računajući od dana pravosnažnosti odluke.

Posebni uslovi:

Glavni operater:

– da ima završen VII/1 ili VI ili IV stepen stručne spreme ili završen fakultet Bolonjskog sistema studiranja s najmanje 180 ETCS informatičkog smjera;

– da posjeduje napredno poznavanje rada na računarima u dijelu hardvera i Windows operativnog sistema.

Operater:

– da ima završen IV stepen stručne spreme informatičkog ili tehničkog smjera ili gimnaziju;

– da posjeduje osnovno poznavanje rada na računarima u dijelu hardvera i Windows operativnog sistema.

POTREBNA DOKUMENTACIJA

1. prijava na javni oglas (popunjen obrazac B/H/S),

2. potpisana izjava kandidata da se na njega ne odnose odredbe člana 2.3. Izbornog zakona BiH,

3. fotokopija diplome ili uvjerenja o završenom fakultetu, odnosno višoj i/ili srednjoj školi,

Prijave na javni oglas s potrebnim dokazima o ispunjavanju navedenih uslova, kandidati će dostaviti Centralnoj izbornoj komisiji BiH putem imejla kontakt@izbori.ba, putem pošte na adresu Centralne izborne komisije BiH: Danijela Ozme broj 7, 71000 Sarajevo, ili lično u sjedištu Centralne izborne komisije BiH na navedenoj adresi.

Rok za podnošenje prijava je 12.9.2024.

Za sve ostale informacije pogledajte Javni poziv B/H/S