Delegacija Univerziteta PIM prisustvovala otvaranju Kulturno-administrativnog centra “Patrijarh srpski Pavle” u Brčkom

Delegacija Univerziteta PIM koju su činili prof. dr Ilija Džombić, direktor, prof. dr Vojislav Škrbić i doc. dr Dejan Kojić prisustvovala je u subotu 25.05.2019. godine svečanom otvaranju Kulturno-administrativnog centra “Patrijarh srpski Pavle” u Brčkom. Kulturno-administrativni centar raspolaže sa 2000 kvadratnih metara prostora u kome se nalazi amfitetar, škola ikonopisa, prostor za biblioteku, arhiv, sala za sastanke. Izgradnja je koštala 1,8 miliona KM a novac je obezbjeđen uz veliku pomoć Vlade RS, Vlade Brčko distrikta, graditelja i vjernog naroda. Kulturno-administrativnog centra “Patrijarh srpski Pavle” izgrađen je povodom obilježavanja 800 godina od autokefalnosti Srpske pravoslavne crkve.