OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN DIZAJNA NA UNIVERZITETU PIM

Međunarodni dan dizajna na Univerzitetu PIM sa prof. Sokolovićem

Prigodnom izložbom i predavanjem “Dizajn i kultura”, uvaženog akademika prof. Sokola Sokolovića, na Univerzitetu PIM svečano je obilježen 27. april Međunarodni dan dizajna.

Posjetioci i gosti, kao i naši studenti, imali su prilike da se upoznaju sa nekim od najznačajnijih djela profesora Sokolovića, ali i da čuju kakva je perspektiva dizajna danas.

Prof. Sokol Sokolović rođen je 21. aprila 1951. u Leskovcu, a školovao se u Beogradu. Diplomirao je na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu kao student generacije, zatim magistrirao na Fakultetu primijenjenih umjetnosti u Beogradu, gdje je opet bio „prvi među jednakima“, da bi doktorirao dizajn na Arhitektonskom fakultetu. Njegov izuzetno bogat doprinos kulturnoj baštini svrstava ga među najveće akademike u regionu.

Profesora Sokolovića dočekali su studenti Univerziteta PIM, učenici Srednjoškolskog centra “Ljubiša Mladenović”, nastavnici i dekan Tehničkog fakulteta, prof. Vojvodić.