NAUČNI RAD: RAZVOJ I PRIMJENA VJEŠTAČKE INTELIGENCIJE U BUDUĆNOSTI

Profesori Univerziteta PIM, dr Nikola Vojvodić, dr Mladen Ivić i dr Željko Grublješić izložili rad II Naučnom skupu “Balkan na Jahorini 2023“

Naši profesori, dr Nikola Vojvodić, dr Mladen Ivić i dr Željko Grublješić, prisustvovali su II Naučnom skupu „Balkan na Jahorini 2023“, organizatora Visoke škole za uslužni biznis Sokolac.

Tema ovogodišnjeg skupa je „Razvojne perspektive Zapadnog Balkana u XXI vijeku“ s ciljem boljeg razumijevanja i pokretanja aktivnosti tržišne identifikacije proizvoda sa ovog podneblja.

U uvodu naučnog skupa održana su plenarna predavanja posvećena brendiranju proizvoda sa geografskim porijeklom uz učešće istaknutih predavača iz Republike Srbije i Bosne i Hercegovine. Cilj konferencije je, a a učešće u ovom naučnom skupu je uzelo ukupno 64 autora i koautora.

Naše kolege, profesori, su izložili naučni rad  na temu „Razvoj i primjena vještačke inteligencije u budućnosti“.

Ivić, Vojvodić, Grublješić, Bakmaz - Balkan na Jahorini 2023