POZIV ZA VOLONTIRANJE: POSTANI SAVJETNIK/CA NA PLAVOM TELEFONU!

Savjetodavna linija za djecu i mlade „Plavi telefon“ u potrazi za novim volonterima i volonterkama.

Uslugu Plavi telefon pokrenulo Udruženje “Nova generacija” iz Banja Luke 2013. godine.

Broj poziva i razgovora prema Plavom telefonu se iz godine u godinu povećava. Sve je više građana koji su upoznati sa postojanjem usluge i koji se odlučuju da potraže pomoć i podršku zbog različitih izazova s kojima se suočavaju. Kako bismo što adekvatnije odgovorili na potrebe djece i odraslih za psihološkom pomoći, ali i na sve veći obim aktivnosti, raspisujemo konkurs za nove volontere i volonterke koji bi željeli da se pridruže našem timu i pomognu nam da svaka osoba dobije pomoć i podršku koju zaslužuje.

Prilikom volontiranja studenti bi mogli da steknu različita teorijska i praktična znanja iz oblasti pružanja savjetodavne pomoći i podrške djeci i odraslim osobama koje su žrtve zlostavljanje ili koje imaju određene poteškoća s mentalnim zdravljem. Kroz edukacije koje prolaze, studenti mogu steći znanja iz oblasti savjetodavnog rada, da se upoznaju sa različitim oblicima nasilja, da nauče kako da vode savjetodavni razgovor sa osobama koje se osjećaju anksiozno, depresivno, koje su doživjele određen gubitak. Pored toga, svi volonteri prolaze iskustveni asertivni trening nakon kojeg dobijaju i sertifikat. Sve ovo može da im pomogne i da ih pripremi za njihov budući rad u struci.

Ko se može prijaviti?
Prijaviti se mogu osobe koje su:
✓ starije od 19 godina,
✓ odgovorne su, empatične i motivisane za građenje sebe kao ličnosti,
✓ u periodu volontiranja borave na području Banja Luke, i
✓ mogu posvetiti minimalno 4 sata sedmično volontiranju na liniji.

Kako možete da se prijavite?
Da biste se prijavili na konkurs potrebno je da popunite prijavu na LINKU: https://forms.gle/9bvDmG2Z5R9Ldbj57 do 16. novembra 2022. godine.

Za sve dodatne informacije možete pozvati 051/923-270, pisati na našu Facebook stranicu Plavi telefon BiH, Instagram profil plavitelefonbih ili na mejl info@novageneracija.org.

Kandidati/tkinje koje zadovolje uslove na osnovu prijave će biti pozvani na intervju.

Šta volonteri i volonterke mogu da očekuju nakon toga?
✓ Obuku iz oblasti telefonskog i chat savjetovanja za rada sa djecom i odraslim osobama
✓ Psihoedukativna predavanja (Anksioznost i panični napadi, Depresija, Gubici i tugovanje, Seksualno i reporoduktivno zdravlje)
✓ Edukaciju o vrstama nasilja i zlostavljanja djece
✓ Sertifikovani asertivni trening
✓ Redovne grupne supervizije
✓ Individualne supervizije
✓ Mentorstvo i pomoć prilikom volontiranja
✓ Potvrdu o obavljenom volontiranju

Aktivnosti koje sprovodi Plavi telefon dio su regionalnog projekata ,,Ublažavanje socio-ekonomskog uticaja COVID-19 na djecu na prostoru zapadnog Balkana i Turske“, kojeg finansira Evropska unija BiH i UNICEF Bosna i Hercegovina.

U prilogu se nalaze sve informacije o načinu prijave kao i uslovima volontiranja.

Prijavi se, proširi svoje znanje i pomozi nam u ostvarenju našeg cilja!

Poziv za volontiranje - Plavi telefon
Poziv za volontiranje – Plavi telefon.